ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:


Často kladené otázky

Aké účinné látky GERMSTAR® obsahuje?

Aktívnou zložkou je buď  70% izopropylalhohol pri produkte ORIGINAL alebo 63% etylakohol pri produktoch NORO a CITRUS.

Bude mi alkohol vysušovať kožu?

Vôbec nie! V skutočnosti obsahujú všetky produkty 100% prírodný zvláčňovač, ktorý nielenže zabraňuje vysúšaniu pokožky, ale dokonca napomáha hojeniu suchej, popraskanej kože.

Môžem mať na alkohol alergickú reakciu?

Nie, alkohol nie je alergén.

Zostanú po použití GERMSTAR® na pokožke nejaké zvyšky?

Nie. Na rozdiel od produktov na báze gélu, zvláčňovač preniká hlboko do pórov a nezanenecháva na pokožke žiadne zvyšky.

Ktoré mikroorganizmy GERMSTAR® zabíja?

Spomenieme iba najznámejšie z celého radu  nainfekčnejších druhov. Pseudomonas, Stafylokoky, HIV, SARS (vírus vtáčej chrípky) , H1N1 ( vírus prasacej chrípky ), Norovírusy,  vírus žltačky typu A,B,C, plesne  Candida. Celé spektrum účinnosti je v nasledujúcej tabuľke (odkaz)

Prečo je počiatočný zápach alkoholu silnejší ako pri iných produktoch?

Väčšina konkurenčných produktov jednak obsahuje nižšie percento alkoholu a jednak množstvo iných prísad odstraňujúcich typickú arómu alkoholu, ale súčasne  znižujúcich účinnosť dezinfekcie. Inak povedané, keď cítite zápach alkoholu, viete, že produkt účinkuje!  Vzhľadom na jeho rýchle odparovanie , jeho zápach pretrváva iba pár sekúnd a je vzápätí nahradený príjemnou vôňou citrusu alebo mäty.

Aký je rozdiel medzi  GERMSTAR® a ostatnými podobnými produktami na trhu?

GERMSTAR® nie je na báze gélu,a preto je účinnejší a nezanecháva na pokožke lepivé zvyšky. Okrem toho produkt ORIGINAL obsahuje izopropylalkohol ako najúčinnejšiu formu alkoholu.

Sú k dispozícii nejaké štúdie o účinnosti produktov GERMSTAR® ?

Existuje celý rad štúdii od renomovaných inštitúcií, ako in vivo ( na ľudskej koži ), tak aj in vitro ( v Petriho miske ), ktoré potvrdzujú účinnosť produktov GERMSTAR® odkaz na certifikát

Aké množstvo roztoku je v jednej vymeniteľnej náplni GERMSTAR®?

Jedna vymeniteľná náplň obsahuje 1000 ml ( 1liter ) roztoku. Ďalej sú k dispozícii pumpy a sprej s obsahom 474 ml, 59 ml a 8 ml z každej produktovej rady.

Uvoľní dávkovač nejaké presné množstvo roztoku pri aplikácii GERMSTAR®?

Áno. Dávkovač je prednastavený v továrni na 0,75 ml ( 1400 dávok ), ale dávkovanie je možné regulovať od 0,5 ml, čo je vhodné napr. v predškolských zariadeniach až po 6 ml, čo je množstvo používané pri chirurgickej dezinfekcii rúk v zdravotníckych zariadeniach.

Čo je zdrojom energie pre bezdotykový dávkovač GERMSTAR® ?

Zdrojom energie sú štyri monočlánkové 1,5 V alkalické batérie typu D, ktoré vydržia až 50 000 aplikácií.